• kamiltyczka@gmail.com
  • +48 606 319 353
mass Kamil Tyczka - Tworzenie stron internetowych, projektowanie www, hosting, domeny
Strona internetowa – dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Po stronie hosta użytkownika, strona WWW jest otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Autorem pierwszych stron WWW jest Tim Berners-Lee.

Na czym polega i jak przebiega realizacja strony internetowej

Aby w przeglądarce wyświetlana była strona internetowa potrzeba 3 rzeczy:

Serwer

Serwera

czyli komputera – hosta, w którym znajdują się pliki i do którego kieruje nasza domena. W swojej ofercie posiadamy także usługę hostingu stron oraz plików.

Adres WWW

Domeny

czyli adresu internetowego który po wpisaniu w okienku przeglądarki spowoduje wyświetlenie się zawartość naszej strony.

Kod HTML

Kodu

czyli ciągu znaczników, słów oraz symboli które służą do określenia wyglądu strony oraz nadają jej odpowiednią funkcjonalność.

Zazwyczaj taką stronę tworzy się od podstaw, pisze się skomplikowany kod, tworzy wygląd w programach graficznych a na koniec podłącza się swój serwer aby to co stworzyliśmy było widoczne w sieci. Minusy takiego rozwiązania to długi okres oczekiwania na gotowy produkt, wysokie koszty oraz niejako narzucenie przez twórcę kierunku rozwoju oraz wyglądu powstającej strony.

Wychodząc Państwu na przeciw proponuję stworzenie własnego portalu w oparciu o gotowe, sprawdzone i najczęściej darmowe rozwiązania. A więc:
  • Zastępujemy ręczne pisanie kodu, funkcjonalnym i prostym w obsłudze CMS-em czyli Systemem Zarządzania Treścią,
  • Eliminujemy czas potrzebny na stworzenie dopracowanego wyglądu przedstawiając tysiące gotowych wzorów które dopasujemy do osobnych preferencji zleceniodawców,
  • Dzięki własnej przestrzeni dyskowej w kilka chwil umieszczamy stronę w sieci, nie obciążając użytkownika kosztami zakupu dodatkowych urządzeń.
Gotowe rozwiązania gwarantują Państwu oraz innym użytkownikom strony maksymalne bezpieczeństwo oraz dostęp do najnowszych technologii. Dają do dyspozycji proste i funkcjonalne rozwiązania. Pozwalają zapoznać się z wyglądem oraz efektami jeszcze przed rozpoczęciem realizacji. Tego nie uświadczysz przy nowej stronie zrobionej od podstaw!

Etapy tworzenia strony internetowej

Etap Pierwszy - Zlecenie

Przyjęcie zlecenia na wykonanie strony przez moją firmę. Wytyczne co do wyglądu, zawartości oraz funkcjonalności. Określenie tematyki strony oraz oszacowanie ilości odbiorców treści. Uzgodnienie warunków transakcji.

Etap Drugi - Ustalenia

Przedstawienie propozycji funkcjonalności oraz wyglądu strony, ustalenie najlepszej nazwy dla domeny internetowej. Wybór i akceptacja jednego wariantu. Przyjęcie od klienta plików graficznych (jak np. logo czy banner), tekstów oraz zdjęć.

Etap Trzeci - Realizacja

Przystąpienie do realizacji projektu. Umieszczenie treści w sieci w celu śledzenia zmian oraz wprowadzania poprawek a także nowych idei w trakcie tworzenia strony.

Etap Czwarty - Podsumowanie

Ocena ukończonego projektu oraz przeprowadzenie szybkiego kursu obsługi strony. Rozliczenie i oddanie gotowej realizacji na ręce nowego zarządcy.

Oprogramowanie używane przeze mnie do budowania stron internetowych

mass Kamil Tyczka - strona WordPress

Małe i średnie strowny www, blogi. WordPress jest nowoczesną, semantyczną, osobistą platformą publikacyjną, koncentrującą się na estetyce, zgodności z internetowymi standardami i użyteczności. WordPress jest zarówno wolny (od słowa “wolność”), jak i darmowy. Prościej rzecz ujmując, WordPress jest tym, czego używasz, kiedy chcesz pracować, korzystając z oprogramowania blogowego zamiast z nim walczyć.

mass Kamil Tyczka - strona Joomla!

Rozbudowane, bogate w treść oraz elementy graficzne portale o wysokiej funkcjonalności. Joomla jest jednym z najbardziej popularnych systemów CMS na świecie (CMS – System Zarządzania Treścią). Miliony stron działają na Joomla, oprogramowanie to używane jest przez osoby prywatne, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz największe organizacje na całym świecie, aby w prosty sposób tworzyć i budować wiele stron internetowych i aplikacji.

mass Kamil Tyczka - strona sklep OpenCart

Sklepy internetowe, strony udostępniające odpłatne treści. OpenCart jest zaprojektowany po to by być funkcjonalnym, łatwym w użyciu, przyjaznym dla przeglądarek oraz klientów sposobem prezentowania produktów w twoim sklepie internetowym. OpenCart ma bogate funkcje zarządzania bazą klientów, produktów oraz przesyłek. Posiada opcje analizy ruchu na Twojej stronie.

Moje wybrane dotychczasowe realizacje

wkrótce..

Podsumowanie zaprezentowanych informacji

Mój proces realizacji stron internetowych jest jednym z najbardziej przyjaznych klientowi. Od początku do końca powstawania portalu zleceniodawca może wprowadzać zmiany oraz przedstawiać nowe pomysły. Strony tworzę w oparciu o najdogodniejsze rozwiązania zarządzania treścią, przyjęte w wielu krajach, uznane, cieszące się maksymalną bezawaryjnością oraz maksymalnym stopniem bezpieczeństwa. Dzięki temu proces tworzenia strony przebiega bardzo szybko a wygląd oraz funkcjonalność stoi na najwyższym poziomie!

Serdecznie zapraszam do współpracy.

mass Kamil Tyczka - Usługi koparko-ładowarką - Zielona Góra